Zimą nasza skóra doświadcza warunków, które mogą prowadzić do suchości, pęknięć i podrażnień. Chcesz dowiedzieć się, jak temu przeciwdziałać? Poniżej przedstawiamy dokładny przewodnik, jak dbać o suchą skórę w zimie
Dlaczego zimą nasza skóra staje się sucha?
Wpływ na to mogą mieć, takie czynniki jak:
-
chłodne, suche powietrze zimowe
-
wewnętrzne ogrzewanie
-
nagłe zmiany temperatur
-
niewłaściwe nawilżanie
Co robić, gdy podczas zimy nasza skóra staje się sucha?
Na suchą skórę najlepiej stosować produkty do ciała, zawierające substancje aktywne, takie jak mocznik, kwas hialuronowy lub ceramidy. Wszystkie te substancje poprawiają ogólny stan skóry, nawilżają ją i wzmacniają jej barierę ochronną. Pamiętaj o regularności w stosowaniu wybranych produktów.
Wybierz odpowiedni krem do twarzy
Odpowiedni krem do twarzy na zimę jest kluczowy dla utrzymania zdrowej skóry. Na co zwrócić uwagę wybierając go? Dobry produkt powinien przede wszystkim:
-
posiadać dobre komponenty, które są znane ze swoich właściwości nawilżających. Składniki takie jak kwas hialuronowy, gliceryna, ceramidy czy masło shea są doskonałe do zatrzymywania wilgoci w skórze. Dodatkowo, składnik taki jak niacynamid może wspomagać barierę ochronną skóry, co jest szczególnie ważne zimą;
-
posiadać ochronę przed promieniami UV. Kremy z SPF 30 lub wyższym zapewnią odpowiednią ochronę;
-
mieć bogatą, kremową konsystencję, która zapewni długotrwałe nawilżenie bez uczucia ciężkości na skórze. Ważne jest, aby krem łatwo się rozprowadzał i szybko wchłaniał, nie pozostawiając tłustego filmu.
Warto wspomnieć o marce CeraVe, która w swojej ofercie posiada krem Moisturizers z SPF 50. Produkt został specjalnie opracowany z myślą o potrzebach suchej skóry. Jego unikalna formuła z ceramidami i niacynamidem nie tylko intensywnie nawilża, ale również pomaga odbudować naturalną barierę ochronną skóry. Dzięki temu sucha skóra staje się bardziej odporna na negatywne wpływy zewnętrzne, takie jak mroźne powietrze czy ogrzewanie w pomieszczeniach.
Nie zapomnij o reszcie ciała!
Nie zapomnij nawilżać reszty ciała! Jest to niezbędne, szczególnie w zimie. W tym okresie skóra na nogach, dłoniach, łokciach, czy kolanach może stać się bardzo szorstka. Dlatego, wybieraj tłuste kremy, które pomogą zatrzymać wilgoć w skórze, np. krem CeraVe Moisturizers. Będzie on świetnym wyborem, ponieważ zawiera ceramidy, które pomagają odbudować barierę ochronną i zapewniają długotrwałe nawilżenie.
Korzystaj z olejków nawilżających
Bogate w naturalne oleje, takie jak jojoba czy awokado, odżywiają skórę i pomagają jej zachować wilgoć.
Wybierz dobre serum nawilżające
Serum nawilżające powinno zawierać skoncentrowane składniki aktywne, takie jak kwas hialuronowy czy skwalan, które pomagają utrzymać wilgoć w skórze.
Regularnie złuszczaj skórę
Regularne złuszczanie skóry pomaga usunąć martwe komórki naskórka, co poprawia jej wygląd i zdolność do wchłaniania składników aktywnych z produktów pielęgnacyjnych.
Pij dużo wody
Skóra nawilża się również od środka, dlatego picie odpowiedniej ilości wody pomoże utrzymać jej zdrowie i nawilżenie.
Zadbaj o wilgotność powietrza
Adekwatna wilgotność powietrza jest ważna dla zdrowia skóry. Rozważ zakup nawilżacza powietrza, który pomoże utrzymać optymalny poziom wilgotności w pomieszczeniach, w których przebywasz.
Zadbaj o zrównoważoną dietę
Dieta bogata w witaminy i składniki odżywcze jest kluczowa dla zdrowia skóry. Owoce i warzywa dostarczają niezbędnych witamin, a ryby i orzechy są źródłem zdrowych tłuszczów, które pomagają nawilżać skórę od środka.
Jeżeli twoja dieta nie dostarcza wystarczającej ilości niezbędnych składników, warto rozważyć suplementy. Preparaty z kompleksem witamin mogą pomóc uzupełnić braki, a dodatek oleju lnianego dostarczy organizmowi niezbędnych kwasów omega-3 i omega-6.
Pamiętaj o ciepłym ubiorze!
Kluczem do ochrony skóry jest ubieranie się odpowiednio do warunków pogodowych. Skóra, która jest narażona na ekstremalne temperatury, jest bardziej podatna na suchość i pęknięcia. Dlatego zawsze pamiętaj o ciepłych ubraniach, czapce i rękawiczkach!
Materiał zewnętrzny